Вхід

Після фільму "Позивний" Бандерас" не міг іти, тремтіли і підкошувалися ноги!

Я давно не переживав такого сильного емоційного потрясіння від кіномистецтва!

Ну хіба що в 15-річному віці, коли вперше подивився у відеосалоні американський бойовик "Рембо". Але тому Рембо не зрівнятися з нашим Бандерасом. Усе так влучно і правдиво!

Нічого зайвого, кожен кадр, образ, діалог пройняті життєвою правдою, одягнутою в художню форму! Мабуть, саме поєднання досконалої мистецької форми і художньої правди, що виростає із самого життя і робить такий сильний вплив!

Якось пару років тому я їхав поїздом Львів - Маріуполь, і до мене в купе підсіла жіночка, що поверталася з гостей додому десь під Маріуполь. Здається, було це одразу після обстрілу Маріуполя бойовиками. Нарешті, думаю, до цих людей дійшло, хто для них ворог, адже факти говорять самі за себе! Але та мене спантеличила -- це "укропи" зробили! На всі мої аргументи у неї були скептичні відповіді: "Невже ви думаєте, що вони по своїх будуть стрілять?", " Та да, самі себе обстріляли, абсурд!" І дійсно - абсурд в голові цієї людини, яка говорить українською, їздить в гості до Жмеринки, але вважає українську армію ворогом! Жертва зомбоящика! Мабуть, і в розіп'ятого мальчіка в трусіках вірить. Я не знав, що їй казати і як переконувати! Просто відвернувся від неї і мовчки доїхав до Знам'янки. А таких громадян у нас сотні тисяч, а може й мільйони. Потрібен був потужний, залізний аргумент в цій гібридній війні, який сприймуть і зрозуміють широкі маси! І ось, нарешті, він з'явився - це х/ф "Позивний "Бандерас"! Головний мотив фільму - це розвінчання міфу, що "русскіє по своім нє стрєляют"! Брехня, стріляють і завжди так робили! Червоний терор - це знищення своїх, репресії, чистки, заградотряди, стрибки-псевдобандерівці і т.ін. завжди знищували своїх всупереч здоровому глузду, логіці, гуманізму. Але робили це так приховано та зухвало, що розум обивателя відмовлявся (або боявся) вірити очевидні речі! І ось ця правда сучасної війни постала в оголеній формі, що разом з пережитими емоціями закарбується в тім'ячко найзапеклішого скептика. Там українська армія теж показана не ідеальною: з внутрішніми чварами між різними родами військ, є пияки-аватари, є й зрадники, складні взаємини з цивільними, скрізь усе не просто. Але це ще більше посилює відчуття художньої правди!

Найбільший комплімент для фільму, що був повен зал учнів-старшокласників, які аплодували і протягом сеансу, і по його завершенню! А коли увімкнули світло, то багато дівчат плакали навзрид і не могли зупинитися! Оце справжній катарсис - очищення душі під впливом мистецтва! Це формування емпатії, емоційно-чуттєвої сфери, і розуму, і патріотизму.

Тепер цим дітям уже не навішають лапші, що днрівці по своїх не стріляють, що це роблять злобні "укри". У фільмі є ще багато інших аспектів, заторкнуто купу важливих проблем, поставлено актуальних питань! Браво сценаристам і режисеру Заза Буадзе! Але цю я вважаю найголовнішою!

Олександр Ратушняк

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее